Dünyanın İlk ‘Yapay Zeka’ Üniversitesi

Biraz Tanıyalım…

Abu Dabi’deki Mohamed bin Zayed yapay zeka Üniversitesi (MBZUAİ), yapay zeka alanında yerel ve uluslararası öğrenciler için özel lisans programları sunan yüksek lisans düzeyinde, araştırmaya dayalı bir akademik kurumdur.

MBZUAİ, öğrencilerin entelektüel potansiyellerini en son teknoloji ürünü bir ortamda gerçekleştirmelerini sağlayan yüksek lisans ve doktora programlarının tanıtımı yoluyla yapay zekanın bilimsel araştırma, geliştirme, aktarma ve kullanımının ilerlemesini desteklemeyi amaçlamaktadır.

MBZUAİ’NİN amacı, yerel, bölgesel ve uluslararası düzeyde akademik ve bilimsel mükemmellik elde etmek, öğrencilerinin kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak ve zamanımızın en büyük zorluklarından bazılarını çözmek için edindikleri bilgileri kullanmaktır.

Üniversitenin İmkanları Nelerdir?

1. Araştırma odaklı bir üniversite

Mohamed bin Zayed yapay zeka Üniversitesi, dünyanın ilk yapay zeka odaklı araştırma üniversitesidir. MBZUAİ, doktora öğrencilerinin denetimi ve müfredat geliştirme için AI araştırmalarının mükemmelliği ve liderliği konusunda küresel bir güç olan Abu Dabi merkezli Inception Institute of Artificial Intelligence (IIAI) ile ortaklık kurmuştur.

2. Kampüs alanı

MBZUAİ, Mirası modern bir yaşam tarzıyla birleştiren canlı bir başkent olan Abu Dabi şehri ile tamamen entegre edilmiştir. Dünyanın en sürdürülebilir kentsel topluluklarından biri olan Masdar şehrinde bulunan kampüs, araştırmanızı yürütmek için eşsiz bir ortam sağlayan son teknoloji tesisler, laboratuarlar ve araştırma merkezleri sunmaktadır.

3. Burs imkanları

MBZUAİ, %100 öğrenim ücretini ve aylık ödenek, sağlık sigortası ve konaklama gibi diğer faydaları kapsayan tam bir burs sunmaktadır,

4. Kariyeriniz için fırsatlar

Ulusal Hükümet, Sanayi ve Akademi dünyası ile MBZUAİ güçlü bağlantıları öğrencilerimiz, sağlık, telekomünikasyon, teknoloji, Devlet, finans ve çok daha fazlası gibi alanlarda mümkün staj boyunca muazzam bir deneyim kazanmak için stratejik ortak bir ağa bağlanmak için bir platform sağlar. Profesyonel gelişiminizi başarılı bir şekilde yönetmek için mükemmel bir ağ geçidi.

5. En önemlisi uluslararası çevre

MBZUAİ, araştırma konaklamanız için en iyi üniversitedir. Tüm ülkelerden ve milletlerden gelen adaylar kabul edilir, çünkü programlara kabul ve kabul yüksek akademik statüye ve liyakata dayanacaktır. Uluslararası bir kampüs ortamı yaratarak MBZUAİ, kapsayıcılık ve gelişme kültürünü teşvik etmeyi amaçlamaktadır.